Instagram Pinterest Youtube Telegram

Продукція

Догляд за сантехнікою

Керівництво по догляду за сантехнічними виробами

Якщо ви вибираєте продукцію у перевірених брендів при облаштуванні ванної кімнати, скоріш за все, виробники запропонують вам 10-річну гарантію на термін служби своєї продукції. Але для того, щоб ваша сантехніка зберігала красу, відповідала гігієнічним вимогам і, що не менш важливо, для досягнення її максимальної тривалості життя дуже важливо дбати про неї.

Чого слід уникати
Сучасні матеріали для ванних кімнат продумані до дрібниць, але оцінять лише дбайливі або універсальні засоби по догляду за ними. Вам буде легше доглядати за виробами, ви заощадите час на вивчення окремих інструкцій по продуктах та відповідним комбінаціям.

При чищенні всіх глянцевих поверхонь ванної кімнати, будь то акрилові, литі мармурові, скляні, пластикові або керамічні плитки, уникайте абразивних матеріалів, таких як різні порошки. Очищені поверхні засобами з абразивними домішками можуть не тільки з часом помутніти, а й стертися, наприклад, акрилові вироби або душові рами. Механічному пошкодженню піддаються, в першу чергу, пофарбовані кольоровим покриттям рами або блискучі металеві поверхні. І, навпаки, не варто турбуватися про потертості на матовій металевій обробці сатин.

Ще одним ворогом сантехніки є хлор. Його хімічні ефекти настільки сильні, що можуть зруйнувати, зокрема, алюмінієві рами для душу і хромовані змішувачі, радіатори або зливи для ванн. На білій поверхні душових кабін та радіаторів вони можуть утворювати негарні жовтуваті плями.

Універсальний чистячий засіб – обробить і не зашкодить
RAVAK CleanerЗ доволі простим прибиранням, все ж, дотримуйтеся правил для очищення найвимогливіших виробів у ванній кімнаті, особливо ванн, піддонів та умивальників. Обирайте універсальні засоби для чищення та бажано ті, які рекомендують продавці в салонах при покупці. Наприклад, найбільший чеський виробник акрилової сантехніки RAVAK пропонує універсальний засіб для чищення, здатний видаляти жир і залишки водних осадів з ванн, умивальників, душових піддонів і душових кабін, зазвичай ним можна чистити керамічну плитку та меблі для ванних кімнат.

Будьте обережні при очищенні сифона
RAVAK Torbo CleanerЗабруднені сифони ванн і душових піддонів найкраще очищати засобами на основі гідроксиду натрію. Але будьте обережні! Ретельно підбирайте необхідну кількість засобу і місце очищення. Гідроксид натрію може завдати непоправної шкоди хромованим поверхням. Найкраще продукт набирайте ложкою та повільно засипайте в отвір для зливу. Якщо ви насиплете порошок у великих кількостях, він не зможе відразу розчинитися у воді, а навпаки, створить непрохідний конгломерат, який заблокує злив.

Щоб скло в душовій кабіні не змутніло
Будь-яка вода, за винятком дощової або дистильованої, завжди містить певну кількість розчинних речовин, так званих солей. Склад води відрізняється в залежності від місцевості, але якщо осади заліза, марганцю або кремнію утворюють хімічний зв'язок зі склом, воно стає тьмяним. В цьому випадку загальнодоступна хімія вам не допоможе.
RAVAK Cleaner Chrome
Провідні виробники, такі як RAVAK в Чеській Республіці, свої скляні складові душових кабін і штор, ще перед відправленням клієнту, обробляють захисним шаром AntiCalc®, засоби для подальшого догляду за виробами є в продажу.

Хоча ця назва вже стала ярликом для цілої категорії товарів, не варто покладатися на всі продукти «anticalc», які ви отримуєте безкоштовно при покупці виробів. Тільки запатентований AntiCalc® від виробника RAVAK, який захищає свою торговельну марку практично в усьому світі, збереже скло неушкодженим протягом 10 років. У разі регулярного догляду за виробами досить використовувати універсальний мийний засіб і, в середньому, раз у квартал, щоб відновити дію RAVAK AntiCalc® необхідно наносити AntiCalc Conditioner (RAVAK). Але будьте обережні! Перед використанням RAVAK AntiCalc Conditioner ретельно очистіть скло. Наносьте кондиціонер тільки на повністю чисту поверхню, щоб відновити ефективність гідроізоляції. Таким чином, скло набуває водовідштовхувальних властивостей, краплі не осідають на ньому та не допускають корозії душового скла у ванній кімнаті.

Щоб ванна знову сяяла
Ваші домашні тварини залишили у ванні подряпини від кігтів? Ви купаєте дітей після відвідування пісочниці або ретельно відчищали ванну абразивними засобами? Невеликі подряпини або тьмяні ділянки можна відполірувати навіть у домашніх умовах. Спочатку переконайтеся, що ваша ванна виготовлена з литого акрилу (PMMA), тому що, наприклад, сендвіч-ванни (ванни з ABS-пластику) не можна шліфувати. Дрібні подряпини можна полірувати тільки абразивною пастою (наприклад, Tempo для полірування), а потім пройтися фетровим диском. Більш глибокі подряпини необхідно спочатку відшліфувати наждачним папером з розміром зерна 600 - 1400 (почніть папером товстішим і закінчіть - дрібнішим), шліфуйте під водою. Потім знову абразивною пастою і, нарешті, папером. Увага - дно ванни можна шліфувати до глибини 0,5 мм, бортики ванни можна шліфувати приблизно до глибини 3 мм.

Позбавтеся від плісняви у ванній кімнаті
Запліснявілі місця на стиках навколо ванни найкраще видаляються засобами проти цвілі, а концептуальним розв'язанням усієї проблеми є використання планок до ванн, які пропонують виробники акрилових ванн. Хоча в будь-якому випадку потрібне використання силіконового герметика, але планка шов перекриє, зробить герметичним і догляд за нею буде набагато простіший, ніж очищення неоднорідно нанесеного герметика, який, після осідання бруду, псує весь зовнішній вигляд.

Проблемною зоною, з якою можна зіткнутись майже у кожній ванній кімнаті є цвіль та бруд у важкодоступних місцях душових кабін. Тому варто звернути увагу на прості та практичні душові кабіни з мінімальною кількістю вертикальних профілів (так звані напіврамні або безрамні). На ринку широко доступні й душові кабіни, в яких виробник продумав також і практичні деталі та розробив продуманий механізм для нахилу скляних дверей (наприклад, душова кабіна Blix ТМ RAVAK). Відхиливши дверне скло, ви можете легко отримати доступ до інших областей, недоступних під час догляду за поверхнею.

Гідромасажні системи, вбудовані у ванну, можна з самого початку захистити від цвілі, обладнавши автоматичною системою дезінфекції, або додаванням дезінфекційного засобу, розробленого безпосередньо виробником гідромасажних систем, яке видаляє мікроби та цвіль, приховані під поверхнею ванни.

Догляд за змішувачами та хромованими поверхнями – RAVAK Cleaner Chrome
RAVAK Cleaner ChromeRAVAK Cleaner Chrome – це спеціальний чистячий засіб для видалення жиру та залишкових відкладень з хромованих поверхонь змішувачів, аксесуарів для змішувачів і хромованих поверхонь душових кабін.

Важлива порада
Дотримуйтесь рекомендацій виробників, які спеціалізуються на ванній кімнаті в цілому. Коли обираєте універсальний засіб для чищення, рекомендований виробником сантехніки, ви економите час, гроші та енергію, необхідні для пошуку спеціалізованих продуктів. Широкий асортимент чистячих засобів для всієї ванної кімнати можна знайти на сайті www.ravak.ua у розділі Чистячі засоби.

ЗАВАНТАЖИТИ ОНЛАЙН ВЕРСІЮ «ДОГЛЯД ЗА САНТЕХНІКОЮ»