Instagram Pinterest Youtube Telegram

Установка

Що необхідно знати перед купівлею гідромасажної ванни?

Технічні характеристики

Номінальна напруга – 220 В
Номінальна частота – 50 Гц
Споживана потужність:
• Компресор – 0,64 – 1,13 кВт*
• Помпа – 0,7 – 1,25 кВт*
• Підсвічування – 0,05 кВт

*Залежить від комплектації

Підготовка приміщення

Ванну дозволяється встановлювати тільки в повністю підготовлене приміщення з облицьованими стінами, стелями і підлогами. Простір під ванною має бути очищений від залишків будівельних і монтажних матеріалів, цементного розчину, пилу і клею, які можуть пошкодити гідромасажне і аеромасажне устаткування. Якщо стіни не облицьовані до самої підлоги, то облицювання повинне закінчуватися як мінімум на 150 мм нижче верхнього рівня ванни. Якщо Ви плануєте облицювати ванну кахлем, необхідно врахувати, що внутрішня кладка, що повторює форму ванни, не повинна заходити під край борту більше, ніж на 10 мм, а при вирівнюванні ванни по висоті бути на 2-3 мм нижче рівня ванни. Підлога під ванною має бути рівна та міцна.

Електрика

Кабель живлення має бути 3-х жильним і відповідати стандартам "ЄЕС" або бути типу H 07 RN - F, 3х2, 5 мм2, відповідного VDE 0100 частині 701. Обов'язкове використання Приладу Захисного Відключення (ПЗО) Ip = 16 А, Iз = 30 мА, автоматичного вимикача на струм 16 А і заземляючого дроту. Однофазний двигун має вбудований термічний захист.

Напруга електромережі повинна бути в межах 220 В + 10 В. Якщо вона вийде за межі вказаного діапазону, рекомендується установка стабілізуючих приладів. Електропроводка має бути виконана відповідно до міжнародного стандарту EN - 60335-2-60 і мати багатократну ізоляцію. Кабель має бути 3-х жильним, при цьому обмотки необхідно підключати по кольорах таким чином:
- коричневий або чорний – «фаза»;
- блакитний – «нейтрал» («нуль»);
- жовто-зелений – «земля».
Захист системи повинен базуватися на диференціальному (багатократному) виключенні (1 fn = 30 mA). Переконайтеся, що кабель заземлення встановлений правильно.
Ванни поставляються вже готовими для підключення до електромережі. Ні в якому разі не міняйте місцями встановлені клеми.

Підведення і злив води

Ванни RAVAK сконструйовані таким чином, щоб була можливість встановити як врізні, так і настінні змішувачі. Підведення і злив води рекомендуємо встановити згідно з технічними інструкціями по монтажу для відповідної ванни. Підведення води треба забезпечити заздалегідь, до купівлі ванни. Для настінного змішувача необхідно підготувати підведення води на висоті 800 мм від підлоги в місці, де згідно з формою ванни, використання змішувача буде зручним. Змішувач встановлювати не потрібно, підведення заглушіть на рівні облицювання. При виборі врізного змішувача необхідно укомплектувати підведення води замочними вентилями в найзручнішому місці для розміщення на ванні. Після монтажу ванни можна підключити змішувач. Горловину зливу рекомендуємо розмістити у безпосередній близькості від зливного отвору ванни. Підключення ванни проводиться за допомогою зливного трубопроводу діаметром 50 мм. Осі зливу повинні розташовуватися максимально 50 мм над рівнем підлоги.

Установка

При установці ванни необхідно відразу визначити, як буде облицьована її фронтальна частина: декоративною панеллю або кахельною плиткою. Перевага панелі полягає в тому, що її, при необхідності, можна повністю зняти. При облицюванні кахельною плиткою слід правильно організувати монтажні роботи, щоб не пошкодити гідромасажне устаткування. Ванна з гідромасажною системою має бути закріплена так, щоб під час технічного обслуговування або ремонту її можна було демонтувати без руйнування облицювання (достатня довжина усіх труб, за наявності врізного змішувача, або можливість від'єднання через монтажний отвір). Також не забудьте при облицюванні залишити в стіні ревізійні отвори для доступу до водопровідних труб, сифона, блоку електроуправління і агрегатів.
До повітряного компресора аеромасажної ванни необхідно забезпечити доступ достатньої кількості повітря, передбачивши отвір з решіткою 100х100 мм. Також слід забезпечити вентиляцію, яку можна вивести або в спеціальну шахту, або в приміщення. Ванна з панеллю має рекомендований проміжок 5 мм між панеллю і підлогою по усій довжині.
Виведення кабелю електроживлення бажано максимально наблизити до місця розміщення встановленого на ванні електроустаткування (насоса, компресора, блоку управління) або розподільної коробки. Кабель живлення має бути підключений до захисних пристроїв.
Доцільно встановити на водопровідних магістралях фільтруюче устаткування для очищення води від механічних домішок, які можуть пошкодити гідромасажне устаткування ванни.

Поетапний монтаж

Монтаж ванни повинен проводитися фахівцями відповідної кваліфікації.
Порядок проведення робіт :
1. Встановити ванну на підготовлений майданчик у ванній кімнаті; за допомогою регульованих ніжок на каркасі вирівняти ванну по горизонталі і висоті (з урахуванням вертикального розміру декоративної панелі).
2. Провести підключення каналізаційної системи, використовуючи гідрозасув для ванн.
3. За наявності на ванні врізного змішувача, підключити його до водопровідної системи за допомогою гнучких шлангів.
Установка фільтрів очищення води від механічних домішок в системі гарячого і холодного водопостачання ОБОВ'ЯЗКОВА!
4. Підключити електроустаткування ванни.
5. Наповнити ванну водою і провести випробування устаткування на предмет справності і герметичності.
6. Не зливаючи воду з ванни, загерметизувати місця примикання бортів ванни до стін. Воду слід злити після застигання суміші, яка герметизує.
7. Встановити декоративну панель за допомогою засувок і гачків.

Оригінальність продукції

Звичайному покупцеві важко відрізнити підробний продукт від справжнього, тому пропонуємо Вам скористатися наступними порадами:
При купівлі продукції RAVAK переконайтеся в наявності інструкції з експлуатації гідромасажних систем з гарантійним талоном українською мовою. У найменуванні виробу повинна міститися тільки оригінальна назва продукту без додаткових найменувань (наприклад, гідромасажна система RAVAK Beauty Base; якщо спотворена назва бренду RAVAK або внесені додаткові слова типу Pool і т.п. - це підробка).
На борту гідромасажної ванни обов'язково має бути наявність оригінального металевого елементу з логотипом, який захищає гідромасажну продукцію RAVAK від підробок.